Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w kumite i w kata

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku w Roskilde w Danii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w kumite i w kata. W Mistrzostwach wzięła udział 41 osobowa reprezentacja polski. Wystartowało w sumie 382 zawodników z 23 państw. Wśród nich było troje reprezentantów Suwałk. Aleksandra Mozerys – kata juniorek, Krzysztof Alicki kumite juniorów do 60 kg oraz trener Reprezentacji Juniorów Marek Krejpcio.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się kata Juniorów i seniorów oraz kumite juniorów. Polska wywalczył 8 medali. Cztery medale w kata, złoty i srebrny wywalczyli seniorzy, oraz złoty i brązowy juniorki. Miło jest nam poinformować że III miejsce i brązowy medal w kata juniorek zdobyła suwalska zawodniczka – Aleksandra Mozerys. W kumite juniorów polska zdobyła także cztery medale jeden złoty i trzy brązowe.

Nasz zawodnik Krzysztof Alicki tym razem wraca bez medalu. W pierwszym pojedynku spotkał się w Gruzinem Nikitą Navrozashvili. Walka była wyrównana przez większą część pojedynku, w ostatnich 30 sekundach Gruzin pokazał przewagę siłową nad naszym zawodnikiem, nie udało mu się zdobyć żadnego punktu, ale wygrał przewagą, przez wskazanie sędziów. W dalszej części rywalizacji wygrał także pozostałe swoje pojedynki i został Mistrzem Europy. W drugim dniu zawodów Polska zdobyła 5 medali w kumite seniorów.

Mężczyźni zdobyli złoto i srebro, zaś kobiety srebro i dwa razy brąz. Historycznymi wynikami mogą poszczyci się dwaj polscy zawodnicy. Konrad Kozubowski zdobył złoto w kata i srebro w kumite do 70 kg, oraz został najlepszym technikiem Mistrzostw. Maciej Mazur zdobył po raz pierwszy historyczny złoty medal dla Polski w kategorii ciężkiej. Mistrzostwa za nami, Reprezentacja Polski wróciła z 13 medalami, był to dobry start naszych zawodników.

Wyjazd suwalskiej ekipy na Mistrzostwa Europy wspierali finansowo – Urząd Miejski w Suwałkach oraz Sponsor klubowy Firma Reso Europa Service.