Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Carpathia Cup 2016

Zarząd Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin informuje, iż dnia 13 lutego 2016 roku w Rzeszowie odbyły się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Carpathia Cup 2016. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 450 zawodników z dziewięciu krajów i z 64 klubów.

Suwałki reprezentowali czterej zawodnicy: Michał Karpowicz kategoria senior do 70 kg, Daniel Biłbak kategoria junior do 65 kg, Damian Biłbak kategoria junior do 55 kg i Krzysztof Alicki kategoria junior do 55 kg.

Suwalczanie zdobyli dwa medale, Damian i Krzysiek dotarli do finału kategorii do 55 kg juniorów, gdzie pierwsze miejsce zdobył Damian Biłbak, a drugie Krzysztof Alicki. Daniel Biłbak w kategorii do 65 kg wygrał dwie walki, w trzeciej walce został zdyskwalifikowany za wykonaną zbyt mocną technikę, która pozbawiła przytomności jego przeciwnika.Tym samym został sklasyfikowany na miejscu 5-8. Michał Karpowicz po raz pierwszy startował w kategorii kumite seniorów, przegrał po dwóch dogrywkach z zawodnikiem z Konstancina.

Następny start suwalskich karateków odbędzie się 12 marca. Będą to Mistrzostwa Makroregionu i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody odbędą się w Dobrym Mieście, gdzie pojedzie około 15 naszych zawodników.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.