Międzynarodowy Puchar Wspólnoty Federacji Rosji Karate Kyokushin

24 lutego 2019 roku w Moskwie (Rosja) odbył się Międzynarodowy Puchar Wspólnoty Federacji Rosji Karate Kyokushin. W ramach turnieju odbyły się cztery profesjonalne walki według zasad Kyokushin Profi. Zostało zaproszonych czterech zawodników z: Polski, Węgier, Kazachstanu i Rumunii.

Federacja Rosyjska zaprosiła z Polski zawodnika Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin Damiana Biłbaka. Damian walczył z Mistrzem Sportu Federacji Rosyjskiej Leonidem Goropashnym. Do Rosji z Damianem poleciał trenem Marek Krejpcio. Walka trwała 3 rundy, po trzech rundach sędziowie wskazali zawodnika rosyjskiego jako zwycięzcę. Leonid Goropashny był zawodnikiem cięższym o 5 kg czyli przeważał warunkami fizycznymi i siłą.

Damian walczył dobrze technicznie przez co walka była na wysokim poziomie, ale przewagę siłową miał przeciwnik. Damian po raz pierwszy walczył w walce profesjonalnej, jak też po raz pierwszy z zawodnikiem z wyższej kategorii wagowej, więc było to bardzo ciekawe i rozwojowe doświadczenia na drodze Damiana, jak zawodnika który jest jeszcze młodzieżowcem.

Dodatkowym bonusem za walkę było zwiedzanie Moskwy. Moskwa zachwyciła swoją niepowtarzalną architekturą i wystrojem. Zwiedziliśmy co mogliśmy, poniżej przedstawiamy fotorelację z naszego wyjazdu.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.