Międzynarodowy Letni Obóz Karate

W dniach 25 – 28 sierpnia 2016 przy współpracy z Klubem Karate w Kielcach oraz z Branch Krzysztofa Borowca, Polska Federacji Karate Shinkyokushinkai zorganizowała międzynarodowy letni obóz karate. Głównymi instruktorami obozu byli shihan Juan Carlos Escalera z Hiszpanii 6 dan, sensei Roman Nesterenko z Rosji 2 dan, oraz shihan Gilbert Cleveringa z Holandii 5 dan.

W obozie wziął udział shihan Marek Krejpcio. Komisja egzaminacyjna EKO w składzie Shihan Furko Kalman 7 dan, shihan Cyril Andrews 6 dan i shihan Juan Carlos Escalera 6 dan, przeprowadziła europejski egzamin na 4 dan, do którego przystąpiło 9 kandydatów, 6 ukończyło egzamin z wynikiem pozytywnym.

Został też przeprowadzony egzamin PFKS na stopnie kyu i dan 1,2 i 3. Egzamin na 2 dan zaliczył między innymi nasz wychowanek i były instruktor naszego klubu sensei Tomasz Lewkowicz. Sense Tomek aktualnie mieszka i trenuje w Warszawie. W obozie udział wzięło 180 uczestników.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomu uczestnictwa oraz pamiątkowe zdjęcie. W trakcie obozu dla promocji karate Shinkyokushin, uczestnicy wzięli udział w pokazie karate na starym rynku, w centrum miasta Kielce.