Międzynarodowe Zawody Karate Carpathia Cup

W sobotę 11 lutego w Rzeszowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Karate Carpathia Cup. Na zawodach nie zabrakło suwalczan. Suwalski Klub Karate wystawił do rywalizacji pięcioro zawodników, zaś shihan Marek Krejpcio pełnił rolę sędziego głównego. W zawodach wystartowało około 500 zawodników, przyjechały silne obsadzone ekipy z 11 państw.

Niejednokrotnie na matach można było podziwiać walki aktualnych medalistów Mistrzostw Europy. Suwałki reprezentowali: Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys, Damian i Daniel Biłbak oraz Krzysztof Alicki.

Suwalczanie wywalczyli trzy brązowe medale. Bez medalu tym razem wrócił Daniel Biłbak, który przegrał swój pierwszy pojedynek z Wicemistrzem Europy Seniorów z Ukrainy, który został zwycięzcą zawodów. Aleksandra Mozerys także przegrała w swojej pierwszej walce, z zawodniczką z Litwy. Damian Biłbak wygrał pierwszą walkę z Węgrem, w drugim pojedynku spotkał się z Mistrzem Europy Młodzieżowców ze Szwajcarii. Mistrz Europy pokazał swoją przewagę, Damian przegrywając zajął trzecie miejsce w kategorii seniorów do 65 kg.

Drugi brązowy medal zdobyła Aleksandra Górska w kategorii + 65 kg juniorek. W pierwszym pojedynku wygrała z Węgierką, w drugim uległa po dwóch dogrywkach zawodniczce z Litwy. Trzeci medal brązowy zdobył Krzysztof Alicki w kategorii juniorów do 60 kg. Po wygranej pierwszej walce przegrał w drugim pojedynku z zawodnikiem ze Słowacji.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.