Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Austrii

Informujemy że po zdobytych medalach Mistrzostw Polski Seniorów, nasi zawodnicy bracia Damian i Daniel Biłbak zostali zaproszeni na Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Austrii, które odbyły się w niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Wiedniu. Nasi bliźniacy nie zawiedli stoczyli po dwa pojedynki z zawodnikami z Węgier, Austrii oraz Szwajcarii i wygrali swoje kategorie wagowe zdobywając dwa złote medale.

Opiekunem i sekundantem bliźniaków był starszy brat Sebastian Biłbak. Damian zdobył I miejsce w kategorii do 65 kg. Daniel z racji tego że na zawodach nie występowała jego naturalna kategoria wagowa do 70 kg, wystartował w kategorii do 75 kg, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu I miejsca. Obaj do swoich osiągnieć mogą dopisać Mistrzostwo Austrii Seniorów. To był ostatni start zawodników Suwalskiego Klubu Karate przed wakacjami.

W czasie wakacji zawodnicy mają czas na odpoczynek, ale w drugiej połowie sierpnia muszą już zacząć myśleć o kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców. Kwalifikacje odbędą się 23 września 2017 roku w Rzeszowie, trzeba będzie poświęcić ostatnie dwa tygodnie wakacji na przygotowania do startu.

W kwalifikacjach Suwalski Klub Karate wystawi ośmioro zawodników: trzech młodzieżowców i pięcioro kadetów. Każdy z nich ma szansę zakwalifikować się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 11 listopada. Trzeba tylko dotrzeć do finału kwalifikacji i zając miejsce pierwsze albo drugie, które uprawniają do wyjazdu na ME.

Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.