Letnia Szkoła Karate w Gołdapi

Letnia Szkoła Karate – w dniach od 27 lipca do 3 sierpnia w Ośrodku OHP w Gołdapi odbył się Obóz Karate. W zgrupowaniu uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli z Suwalskiego i Ełckiego Klubu Karate. Szkoła karate wypełniona była treningami (trzy razy dziennie) ale też innymi atrakcjami.

Treningi odbywały się z podziałem na grupy wiekowe. Zajęcia prowadzili Shihan Remigiusz Karpiński, Sensei Marek Krejpcio i Sensei Tomasz Lewkowicz. Poza treningami kąpaliśmy się w jeziorze, zwiedziliśmy zabytkową i odnowioną wieżę ciśnień z 1905 roku z widokiem na całą Gołdap.

Pojechaliśmy na Safari do Gospodarstwa Rudziewiczów, gdzie zaskoczyła nas ilość dzikich zwierząt. Zdobyliśmy Piękną Górę – biegiem, ale było warto zobaczyć całą okolicę. Bawiliśmy się też dobrze na dyskotekach, gdzie muzykę puszczał Sensei Tomek. Była też świetna zabawa z występami grup przy ognisku. W nocy musieliśmy zapanować nad strachem w czasie gry terenowej (kadra też się nieźle bawiła i straszyła !).

Na koniec obozu odbył się chrzest na samuraja i odwiedziliśmy miejski basen, gdzie się bawiliśmy na zjeżdżalni i dobrze się wygrzaliśmy w jacuzzi i saunie.

Letnia Szkoła Karate skończyła się chyba za szybko, ale za rok następna – zapraszamy.