Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin

19 września w Ełku odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin. Na starcie stanęło 180 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite, w kategoriach wiekowych kadeta (15-16 lat), juniora (17-18 lat), młodzieżowca (18-20 lat) oraz seniora.

Suwałki wystawiły dwoje zawodników: kadetkę Jolantą Płońską i juniora Tomasza Kluczyńskiego. Jola walczyła w kumite +65 kg, a Tomek startował w kata i walczył w kumite do 65 kg. Zawodnicy aby uzyskać kwalifikację do startu na Mistrzostwach Europy musieli dotrzeć do finału, czyli zająć pierwsze albo drugie miejsce.

Naszej dwójce to się udało, Jola i Tomek zdobyli srebrne medale w swoich kategoriach kumite i  to pozwala im wystartować na Mistrzostwach Europy, które mają się odbyć w Rumunii 13-14 listopada. Tomek zajął dodatkowo trzecie miejsce w kata, ale ten medal nie dał mu kwalifikacji do startu w tej konkurencji. Gratulujemy zawodnikom wyniku.

Na zawodach byli też obecni Jarosław i Ada Anzulewicz, którzy byli sekundantami naszych zawodników, a shihan Marek Krejpcio wystąpił w zespole sędziowskim.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.