Kwalifikacje do Mistrzostw Europy kadetów U-16 I młodzieżowców U-22

W niedzielę, 18 października w Lublinie, wystartowaliśmy już na innych zawodach, równie dla nas ważnych. Były to bowiem Kwalifikacje do Mistrzostw Europy kadetów U-16 I młodzieżowców U-22, które odbędą się jeszcze w tym roku w Polsce! 27-28 listopada w Bytomiu i Tarnowskich Górach.

Tym bardziej zależało nam na zdobyciu jak największej ilości kwalifikacji, aby móc godnie reprezentować naszą ojczyznę, na arenie europejskiej w naszym kraju. Cieszymy się, że i na tych zawodach wypadliśmy bardzo dobrze, zdobywając aż cztery kwalifikacje, dzięki wywalczonym miejscom na podium.

Piątą kwalifikację otrzymał za zajmowane miejsce w rankingu również nasz zawodnik Wojciech Żytkiewicz w kategorii -70 kg młodzieżowców (nie mógł wystartować w kwalifikacjach z powodu kontuzji). Na tegorocznych Mistrzostwach Europy U-16 i U-22, wystąpi zatem pięciu zawodników Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Indywidualne medale naszych zawodników zdobyte na Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy przedstawiają się następująco:
Krzysztof Alicki – II miejsce w kategorii kumite kadetów -50 kg,
Sebastian Biłbak – I miejsce w kategorii kumite młodzieżowców -75 kg,
Aleksandra Czerwiecka – I miejsce w kategorii kumite młodzieżowców +65 kg,
Michał Karpowicz – III miejsce w kategorii kata młodzieżowców.

Zawody tej rangi rozgrywane dzień po dniu to nie lada wyzwanie dla zawodników i trenera. Wiele przejechanych kilometrów, stres oczekiwania na swój start oraz maksymalne skupienie na założonym celu eksploatują niewyobrażalnie fizycznie i psychicznie.

Tym bardziej jestem dumny ze swoich zawodników, którzy kolejny raz podołali ciężkiemu zadaniu postawionemu przed nim przeze mnie. Nie tylko podołali zadaniu, dając z siebie wszystko i wypełniając nasz wspólny sportowy plan, na 100%, ale również kolejny raz w historii udowodnili, że miasto Suwałki może szczycić się najlepszym klubem karate w Polsce.

Klubem, który dla wielu rywali wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem ciężkiej i efektywnej pracy na rzecz spektakularnych wyników sportowych.