Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców

11 czerwca 2022 roku w Łańcucie odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Wystartowało 172 zawodników z 37 klubów. Suwałki reprezentowało troje zawodników. W Juniorach wystartowali Jolanta Płońska w kategorii kumite +65 kg oraz Tomasz Kluczyński w kategorii kumite do 70 kg i kata.

W przedziale wiekowym kadetów wystartował Kacper Kluczyński w kumite do 65 kg. Cała nasz trójka uzyskała kwalifikacje do wyjazdu na Mistrzostwa Europy które odbędą się w listopadzie w Rumunii. Jolanta Płońska zajęła 1 miejsce w swojej kategorii, Kacper Kluczyński przegrał w finale i zajął miejsce 2, co także dało mu możliwość startu na ME. Tomasz Kluczyński zajął 1 miejsce w kata drużynowym i wraz z koleżanką i kolegą w Radzymińskiego Klubu Karate wystartują w konkurencji Kata Team (startuje trzy osobowy zespół).

Gratulujemy zawodnikom którzy wreszcie zasłużyli na wakacyjny odpoczynek, był to ostatni start zawodników SKKK przed wakacjami.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.