Konsultacja Kadry Narodowej Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai

04.10.2014 roku odbyła się w Warszawie Konsultacja Kadry Narodowej Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai. Treningi odbyły się na Sali Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin, gdzie zaprosił nas sensei Mariusz Mazur.

Zgrupowanie miało na celu sprawdzenie zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Europy Open, U22 i Kadetów, które odbędą się w Kownie 8-9 listopada 2014 roku. W konsultacji wzięło udział około 120 zawodników w tym cała czołówka seniorów z medalistami Mistrzostw Europy na czele. Dla kadry kumite odbyły sie dwa treningi prowadzone przez trenerów kadry: shihan Bogdana Lubosa, sensei Mariusza Mazura i sensei Pawła Orysiaka.

Pierwszy trening był poświęcony taktyce walki, a na drugim zawodnicy walczyli w grupach wiekowych i swoich kategoriach wagowych. Treningi dla kadry kata, poświęcone doskonaleniu kata obowiązkowych oraz dowolnych, prowadził trener kadry kata sensei Wojciech Radziewicz. Konsultacja, przebiegła zgodnie z założeniami w znakomitej atmosferze, a zawodnicy wykazali się pełnym zaangażowaniem.

Następna konsultacja planowana jest w grudniu br. Suwalski Klub Karate wysłał na zgrupowanie czwórkę zawodników, dwóch młodzieżowców Mateusza Krejpcio i Wojciecha Żytkiewicza, oraz dwóch kadetów Damiana i Daniela Biłbaka. Wszyscy czterej są w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy na Litwie. W czasie zgrupowania dowiedzieliśmy się że z powodu kontuzji jednego z zawodników, w Mistrzostwach Europy wystartuje też nasz rezerwowy zawodnik w kategorii do 65 kg, Mateusz Muczyński.

Czyli na dzień dzisiejszy Suwalski Klub i Polskę na Mistrzostwach Europy będzie reprezentowało pięciu zawodników. Start w Mistrzostwach za 5 tygodni, ale jeszcze po drodze, 25 października suwalscy karatecy wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszalinie. Do Mistrzostw Polski Juniorów przygotowuje się sześcioro zawodników.

Mamy nadzieję, że mimo zagęszczenia zawodów suwalscy karatecy sprostują wyzwaniu i poradzą sobie jak najlepiej ze startami na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy.