Kadra Karate

W dniach od 10 do 11 marca w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś” odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Karate Shinkyokushin. Zgrupowanie odbyło się w ramach przygotowań do startu Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów, które odbędą się w Danii 8-9 kwietnia 2017 roku.

W zgrupowaniu wzięło udział troje Suwalczan. Shihan Marek Krejpcio jako trener Kadry Narodowej Juniorów, Aleksandra Mozerys reprezentantka Polski w kategorii kata juniorek oraz Krzysztof Alicki reprezentant Polski w kategorii kumite juniorów do 60 kg. Na zgrupowanie przyjechało 70 zawodników z Polski i 4 gości z Węgier. Pod opieką trenerów Marka Krejpcio i Piotra Zembrzuskiego znalazło się 23 juniorów. Odbyło się w sumie 6 treningów oraz spotkania z psychologiem i fizjoterapeutą.

Całe zgrupowanie miało to na celu weryfikację aktualnego przygotowania zawodników do startu na Mistrzostwach Europy, jak też ukierunkowanie treningów w ostatnich czterech tygodniach przygotowań. Dwoje suwalczan bardzo dobrze poradziło sobie ze wszystkimi zadaniami i obciążeniami treningowymi. Mamy nadzieję że po otrzymaniu dodatkowego bodźca do pracy nad sobą, przerodzi się w zdobycie medali na Mistrzostwach Europy za cztery tygodnie.

Wyjazd na zgrupowanie Kadry Narodowej został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach jak też ze środków sponsora klubowego firmy RESO Europa Service. Za tydzień 19 marca nasi kadrowicze i dodatkowo 18 pozostałych zawodników wystartuje na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Radomiu. W zawodach wezmą udział zawodnicy w przedziałach wiekowych młodzika, juniora młodszego, juniora i seniora.