Japoński Dzień Dziecka – Kodomo no hi

4 – 5 maja w Suwałkach odbył się „Japoński Dzień Dziecka – Kodomo no hi”. Jest to uroczystość hucznie obchodzona w Kraju Kwitnącej Wiśni piątego dnia piątego miesiąca i ma na celu docenienie dziecięcej osobowości i celebrowanie czystej radości dzieciństwa.

Suwalski Klub Karate Kyokushin był jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Pierwszy dzień „Kodomo no hi – japońskiego dnia dziecka”, z naszym udziałem odbył się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Pojawili się samurajowie oraz zapachniało Japonią. Wszystko z okazji tego ważnego dnia dla wszystkich dzieci. Nie zabrakło pokazu japońskich sztuk walk, można było wykonać tradycyjny hełm samurajski i tradycyjne „latawce karpie”.

Gościem honorowym była Japonka Pani Miori Lijima. W drugim dniu spotkaliśmy się w gościnnych murach współorganizatora – Szkoły Podstawowej nr 10. Na Auli szkolnej odbywały się konkurencje sprawnościowe, na sali gimnastycznej były pokazy aikido i karate, japoński teatrzyk i nauka posługiwania się pałeczkami oraz degustacja suszi.

Można powiedzieć że były to dwa dni z japońskim uśmiechem.