Egzamin na czarne pasy

16 marca okazał się dniem bardzo ważnym i emocjonującym w życiu Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Dzisiaj w Ełku odbył się egzamin na czarne pasy.

Ełcki i Suwalski Klub zorganizowali egzamin na pierwsze i trzecie dany dla swoich członków i instruktorów. Można powiedzieć, że egzamin na 1 dan jest jednym z najważniejszych w życiu karateki. To właśnie wtedy ćwiczący senpai, zdając po raz pierwszy na czarny pas, stają się sensei. Można powiedzieć że właśnie na tym egzaminie dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom uczeń staje się nauczycielem.

Niemniej jednak bardzo ważny jest późniejszy samorozwój, poprzez następne egzaminy i pogłębianie wiedzy oraz zdawanie na wyższe stopnie dan. Karateka nie zatrzymuje się w miejscu na swojej drodze karate i cały czas się doskonali. Dzisiaj w Ełku takich śmiałków mieliśmy pięcioro. Na pierwszy dan zdawali suwalczanie Natalia Krejpcio-Szyszko, Daniel Staniewicz i Adam Wiszniewski. Na trzeci stopień dan podnosili swoje kwalifikacje Marcin Wysocki z Ełku i Dariusz Anuszkiewicz z Suwałk.

Wszyscy zaliczyli egzamin pozytywnie, ogromne brawa dla naszych nowych i tych bardziej doświadczonych sensei. Shihan Remigiusz Karpiński oraz shihan Marek Krejpcio przeprowadzili 4-godzinny egzamin składający się z odpowiednich technik, kombinacji i kumite w/g standardów Europejskiej Organizacji Karate. Egzamin był wymagający, ale przygotowanie adeptów było na tyle dobre, że wszyscy zaliczyli go bez żadnej większej wpadki – błędu. Właśnie tak powinno zdawać się egzaminy.

Witamy nowe czarne pasy w szeregach naszego Klubu i składamy ogromne gratulacje dla sensei Marcina Wysockiego z Ełku i naszego instruktora Dariusza Anuszkiewicza za zdanie egzaminu na trzeci dan. Mamy nadzieję, że dla wszystkich z Was jest to początek dalszej drogi, a nie koniec poprzedniej.

OSU!!!