Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin

1 czerwca w Hali Studium WF Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z udziałem 104 zawodników, reprezentujących 28 uczelni, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W Mistrzostwach wziął udział nasz zawodnik Mateusz Krejpcio, reprezentując Warszawski AWF.

Mateusz startował w kategorii do 75 kg, zajął I miejsce, wygrał 3 walki i został Akademickim Mistrzem Polski. Suwalscy zawodnicy nie zwalniają jeszcze tempa. W następną sobotę 7 czerwca Mateusz Krejpcio i sześcioro innych suwalskich zawodników wystartuje w Radzyminie, w Eliminacjach do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców.

O start w ME będzie walczyć czworo młodzieżowców i trzech kadetów z suwalskiego klubu. Mistrzostwa odbędą się 15 października na Litwie.