46 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

 27.04.2019 roku w Lipnie odbyły się 46 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin,  zorganizowane przy współpracy z Polskim Związkiem Karate. W mistrzostwach wzięło udział 120 zawodników z 50 klubów z całej Polski.

Nasz Klub reprezentowali trzej bracia Biłbak, Sebastian, Daniel i Damian. Nasz instruktor Michał Karpowicz zadebiutował na zawodach ogólnopolskich jako sędzia. Kierownikiem ekipy był shihan Marek Krejpcio.

Z zawodów wróciliśmy z Mistrzem Polski Damianem Biłbakiem. Damian zajął I miejsce w kumite w kategorii do 65 kg. Warto przypomnieć, że Damian dwa lata temu zajął I miejsce po raz pierwszy, a w zeszłym roku zdobył wicemistrzostwo.

Teraz wrócił na pierwsze miejsce i ponownie został najlepszym zawodnikiem w kraju, zdobywając swój trzeci medal na zawodach najwyższej rangi w Polsce. Damian pierwszą walkę przeszedł wolnym losem, a potem pokonał kolejno trzech przeciwników: Kamila Kowala z Tarnowskich Gór, Pawła Wolskiego z Warszawy i w finale Filipa Szellera z Opola. Wszystkie walki wygrał bez dogrywek poprzez wskazanie sędziowskie.

Dwaj bracia Damiana, Daniel i Sebastian tym razem nie mieli szczęścia do medali. Obaj wygrali po dwa pojedynki. Każdy z nich drugą walkę wygrał przed czasem.

Daniel pokonał Mateusza Ira z Krakowa, skuteczną obrotową techniką nożną na tułów. Sebastian wygrał z Robertem Nalewajk z Jastrzębia Zdroju skuteczną techniką ręczną na tułów. Po obiecującym początku, każdy z nich w trzeciej walce przegrał pojedynek o medal. Daniel w ćwierćfinale kategorii do 70 kg uległ przyszłemu Mistrzowi Polski Danielowi Sternikowi z Konstancina Jeziornej.

Sebastian w kategorii do 80 kg, nie sprostał Oskarowi Mazurkiewiczowi z Włocławka, który później zdobył brązowy medal. Niemniej był to bardzo dobry start naszych zawodników, a Damian może poszczycić się zdobyciem 50 indywidualnego tytułu Mistrza Polski w naszych barwach, w historii 28 lat startów naszych zawodników.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.