43 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

9 kwietnia 2016 roku w Chełmie odbyły się 43 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. 51 Klubów z całej Polski wystawiło 105 najlepszych swoich zawodników do rywalizacji w kategoriach wagowych w kumite. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach kobiecych i sześciu męskich. Suwalski Klub Karate reprezentowało dwóch zawodników – Mateusz Krejpcio i Wojciech Żytkiewicz.

Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale. Mateusz złoto, Wojtek brąz. Złoty medal Mateusza Krejpcio w kategorii do 75 kg, daje mu już po raz drugi tytuł Mistrza Polski Seniorów. W roku 2015 po raz pierwszy zdobył złoty medal na najważniejszych Mistrzostwach w Polsce. W ubiegło sobotę powtórzył ten sukces i pokazał w dobrym stylu, że jeszcze nie ma zamiaru rozstawać się z tym tytułem. Mateusz stoczył trzy walki. Wszystkie wygrał bez dogrywek. Pierwszą wygrał przez jednogłośne wskazanie sędziów z Krzysztofem Strójem z Bukowna. W drugiej pokonał przed czasem Marcina Krupę z Dzierżoniowa. W walce finałowej spotkał się z Markiem Madejem z Zielonej góry i wygrał z nim w pierwszej rundzie, poprzez wskazanie sędziów 3 do 2.

Medal Wojtka Żytkiewicza w kategorii do 80 kg, jest miłą niespodzianką. Wojtek po raz pierwszy startował w tej kategorii wagowej. Pierwszą walkę wygrał jednogłośnie z zawodnikiem z Tarnowskich Gór. W drugiej walce niestety otrzymał nieprzepisową technikę na twarz, wykonaną łokciem. W skutek faulu, Wojtek nie mógł dalej walczyć, a przeciwnik z Opola został zdyskwalifikowany. Niestety Wojtek nie mógł też walczyć w następnej walce w półfinale, w skutek czego został sklasyfikowany na trzecim miejscu i zdobył brązowy medal.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.