XXIV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin

14.12.2013 w Radzionkowie koło Tarnowskich Gór, odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Zawody z ramienia Polskiego Związku Karate zorganizował Tarnogórski Klub Sportowy Karate. W zawodach wzięło udział 140 zawodników z 46 klubów z całej Polski. Suwalski Klub Karate reprezentowało sześcioro zawodników oraz trener i sędzia Marek Krejpcio.

Suwalscy zawodnicy w dobrym stylu zakończyli starty w roku 2013. Zdobyliśmy 1 medal złoty – Mateusz Krejpcio w kategorii kumite do 75 kg, 2 medale srebrne Wojciech Żytkiewicz w kategorii kumite do 70 kg i Mateusz Muczyński w kategorii kumite do 65 kg. A nasza jedyna zawodniczka Aleksandra Czerwiecka zdobyła brązowy medal w kategorii kumite +65 kg kobiet. Mateusz Krejpcio wystartował też w konkurencji kata gdzie zajął 5 miejsce, został też uhonorowany specjalną nagrodą dla najskuteczniejszego zawodnika kumite, ponieważ wygrał wszystkie walki z wyraźną przewagą poprzez wazari lub ippon.

Wyniki indywidualne spowodowały zajęcie przez Suwałki II miejsca drużynowo w Kraju. Ustąpiliśmy tylko gospodarzom z Tarnowskich Gór. W naszej ekipie startowali też Jan Podurgiel i Sebastian Biłbak, tym razem nie udało im się jednak przejść eliminacji.

Był to nasz ostatni start na zawodach w 2013 roku. W sumie w bieżącym roku nasi zawodnicy wystartowali w 12 turniejach, począwszy od Mistrzostw Międzywojewódzkich, poprzez Turnieje Kwalifikacyjne i Ogólnopolskie, Mistrzostwa Polski, aż do Mistrzostw Europy włącznie.

Zawodnicy zaliczyli 162 starty, zdobywając 104 medale, 28 złotych, 31 srebrnych i 45 brązowych. Najcenniejsze to te z Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Na Mistrzostwach Polski 7 medali: Mistrzostwach Polski Seniorów – medal brązowy, podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców medal złoty, dwa srebrne i jeden brązowy. Na Mistrzostwach Polski Juniorów złoty i brązowy. Ale najważniejsze medale, to te z Mistrzostwach Europy, które zdobyli: Michał Karpowicz dwa medale – złoty i brązowy, oraz dwa medale brązowe – Mateusza Muczyńskiego i Damiana Biłbaka.

Drużynowo nasz najlepszy wyniki w tym roku to Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców na XXIV Mistrzostwach Polski Młodzieżowców PZK.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.