Mistrzostwa Europy Kadetów i Młodzieżowców U-22 Karate Shinkyokushin

2-3 grudnia 2011 roku we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Młodzieżowców U-22 Karate Shinkyokushin. Karatecy walczyli o miano najlepszych w Europie w konkurencjach kata i kumite. Kadeci startowali w
piątek a młodzieżowcy w sobotę. Na starcie wśród kadetów zgromadziło się 172 zawodników z 13 krajów. Zaś w kategoriach Młodzieżowca wystartowało 146 zawodników 19 krajów.

Z Suwalskiego Klub Karate Kyokushin Polskę reprezentowało pięcioro zawodników. W kadetach Dominik Stankiewicz, a w Młodzieżowcach Aleksandra Czerwiecka, Mateusz Krejpcio, Jan Podurgiel i Dawid Zajko. Dominik startujący w piątek w kategorii do 55 kg kadetów,przegrał swoją pierwszą walkę po dogrywce z zawodnikiem z Ukrainy. W młodzieżowcach Mateusz Krejpcio nie wystartował w kategorii do 70 kg zpowodów zdrowotnych. Jan Podurgiel przegrał pierwszą walkę w kategorii do 80 kg, z zawodnikiem z Litwy po dogrywce.

Dawid Zajko wygrał pierwszą walkę w kategorii do 85 kg, z zawodnikiem z Danii, drugą o wejście do strefy medalowej przegrał z Litwinem. Aleksandra Czerwiecka miała najwięcej szczęścia i okazała się najlepszą fajterką w naszej ekipie. Olka przeszła pierwszą walkę wolnym losem w kategorii + 65 kg kobiet. W drugiej walce pokonała zawodniczkę z Hiszpanii wchodząc do półfinałów. W półfinałach spotkała się z zawodniczką z Danii z która przegrała przez zastosowanie nie przepisowej techniki – wykonując uderzenie łokciem na twarz.

Po przegranej walce Aleksandra Czerwiecka zajęła III miejsce, zaś Dunka Bucholt Christine zajęła I miejsce i została uznana za najlepszą zawodniczkę zawodów. III miejsce Olki, jest pierwszym medalem zawodnika naszego Klubu w kategorii Młodzieżowca na Mistrzostwach Europy.

W sumie reprezentacja Polski zajęła II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Kadetów zdobywając indywidualnie 10 medali. W Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U-22 zdobyliśmy 9 medali indywidualnie i także II miejsce drużynowo. Był to bardzo dobry start Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i najlepszystart naszej zawodniczki Aleksandry Czerwieckiej.